Bayram Notları…..
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Mehmet Yaradılmış

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan müminleri manevî olarak arındıran, yücelten ve rahmet iklimiyle kuşatan Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını geride bıraktık.

Ramazan ayı boyunca camilerimiz doldu, taştı. İbadetler, dualar, okunan Kuran-ı Kerim süreleri Yüce Allah’a, ulaştı. Ramazan ayı boyunca din görevlileri de görevlerini yapmak için çırpındılar.

Ramazan ayında İpsala’da ilk defa Dertli Mustafa Bey camiinde hatimli teravih namazı, son on gün ise teheccütlü namaz kılınması halkımız tarafından memnunlukla karşılandı. Kadir gecesi ise Alaca mustafapaşa camii ile Gökçetepe camilerinde düzenlenen programlara vatandaşlar yoğun ilgi ve alaka gösterdiler.

Önceki yıllarda olduğu Yenikarpuzlu ile Esetçe Belediyeleri bir kez, İpsala Belediyesi 3 kez toplu iftar verdi. İpsala Kaymakamlığı ise Şehit ve Gazi ailelerine DSİ sosyal tesislerinde iftar verdi. İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, şehit ve gazi aileleri ile yakından ilgilendi ve devletin kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Bu arada İpsala’da yıllarca öğretmenlik ve fotoğrafçılık yapan Tahsin Özbay’ı, Edirne’de tedavi gördüğü hastanede kaybettik. DSİ personellerinden, gazetemizde bir süre çalışan ablamız Çiler Toroslu’yu da kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadık. Allah rahmet eylesin.

Dargınlıkların, kırgınlıkların bir yana bırakıldığı, insanların kardeşçe kucaklaştığı, saygı, sevgi, merhamet, hoşgörü, birlik ve beraberlik gibi insanı insan yapan değerlerin canlandığı özel günlerden olan Ramazan Bayramı İpsala 06.24’te kılınan Bayram namazı ile başladı.

İpsala merkez, belde ve köylerde yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşandı. Bayramlaşma programlarında kuyruk oluştu. Mezarlıklar ziyaret edildi. Eş, dost ziyaretleri yapıldı. Bayram süresince kayda değer bir vukuat yaşanmadı.

Unutmadan Belediye vatandaşa bayram jesti yaparak yolcu servislerini bayram süresince bedava yaptı.

Protokol Bayramlaşması Belediye Düğün Salonunda yapıldı.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)