Bu Akşam Kadir Gecesi
Paylaş
Tweetle
Paylaş

On bir ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde bulunan ve Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ''bin aydan hayırlı'' olarak kabul edilen Kadir Gecesini bu akşam idrak edeceğiz.

Kadir gecesi nedeniyle bu akşam İpsala’daki tüm camilerde programlar düzenlenecek ve Kuran-ı Kerim okunacak ve dualar edilecek.

GÖKÇETEPE CAMİİNDE SAHURA KADAR PROGRAM VAR.

Bozkurt Mahallesi Gökçetepe camiinde buakşam sahura kadar sürecek bir program düzenlendi.

Gökçetepe cami imam hatibi Fatih Şahin, ”Ben de bu düşüncelerle yıllardır Kadir gecesini ibadetle İhya etmeye gayret ediyorum.. Son yıllarda sadece benim ihya etmem yetmez, eş dostla, arkadaşlarımızla, cemaatimizle bir ve beraber bu geceyi ihya edelim istedim. Birkaç yıl gayretimde muvaffak olamadım. Lakin 6 yıldır her geçen yıl artan bir katılım ve heyecanla İpsala Gökçetepe Camiinde geceyi ibadetle geçiriyoruz…

Önce teravih için camide buluşuyoruz. Teravih namazının ardından hep birlikte, bir de tesbih namazı kılıyoruz. Ardından İmam arkadaşlarımız geliyor… Kuranı Kerim'den Sureler okunuyor, kasideler araya serpiştiriliyor. Bu arada hep caminin içindeyiz… İhtiyaçlar haricinde camiden çıkmak yok…Aralarda Camiye su servisi, çay servisi gece boyunca devam ediyor.. Kur'an okumalarından sonra Peygamberimizin üzerinde çok durduğu, Teheccüd namazını 8 rekât olarak cemaat ile kılıyoruz. Saat 10’ dan itibaren girmeye başladığımız camiden, saat iki çeyrek gibi cami bahçesinde hazırlamış olduğumuz sahur sofrasında geçiyoruz. İbadetle geçmiş manevi bir gecenin hazzıyla, sahurumuzu yapıyoruz, çaylarımızı yudumluyoruz… Sabah namazını birlikte eda ederek evimize doğru ayrılıyoruz…

 

Geçen yıllarda 300 kişiye kadar ulaşmıştık. Bu yıl da yine Gökçetepe Camii bahçesinde 300 kişilik sahur Soframız hazır. Sanki düğündeymişsiniz gibi sandalyeleri giydirilmiş ve en az 10 çeşit kahvaltılı. Camiimiz hazır… En ince ayrıntıya kadar özendik, aslında öze inmek niyetimiz bu gece. Siz güzel insanları Ramazan orucu ve teravihimizle, ibadetlerimizi Kadir gecesinde taçlandırmak üzere, Ramazandan istifade etmediyseniz çıkıştan önce son fırsattan yararlanabilmek için İpsala Gökçetepe Camii'ne bekliyorum… Rabbim samimiyet ile yapacağımız ibadetlerimizi ve niyetlerimizi makbul eylesin… “dedi.

 

Kadir geceniz mübarek olsun. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)