Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Bayazıt çeltik üretimini
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar ve bazı üreticiler ile birlikte geçtiğimiz günlerde İpsala'daki çeltik ekim alanlarını ziyaret eden Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, çeltik üretimini başarılı buldu.

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar ve bazı üreticiler ile birlikte geçtiğimiz günlerde İpsala'daki çeltik ekim alanlarını ziyaret eden Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, çeltik üretimini başarılı buldu.

Bayazıt'ın İpsala'daki çeltik ekim alanlarını ziyareti ile ilgili olarak bilgi veren Sedat Balcılar, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt'ın çeltik ekim alanlarını incelediği sırada, kendilerinin de çeltik üreticileri olarak karşılaştıkları bazı zorlukları ilettiklerini söyledi. İlettikleri sorunların başında girdi maliyetlerinin yüksekliği olduğunu bildiren Balcılar, "Edirne İl Tarım ve Orman Müdürümüz, bizlerden, çeltik ekilişlerinin ne zaman başladığını ve hasat edileceği süreç ile ilgili bilgiler aldı. Biz de kendisine bu arada sorunlarımızı ilettik. Daha önce de birçok defa dile getirdiğimiz gibi sorunlarımız ilaç, gübre gibi buna benzer girdi maliyetlerimizdeki yüksekliği. Bunun haricinde Haziran ayının ilk haftası ekimlerin tamamlanacağını müdürümüze ilettik. Müdürümüz, yaptığı incelemelerin ardından ekim alanlarını çok başarılı buldu. Hatta harmanda bize plaket vereceğini belirtti. Bizleri tebrik etti." dedi.

"İpsala, Türkiye’nin pirinç ambarıdır"

İpsala olarak çeltik üretiminde Türkiye'nin pirinç ambarı olduklarının da altını çizen Sedat Balcılar"İpsala, Türkiye’nin pirinç ambarıdır. Türkiye’de İpsala’daki gibi yüksek teknolojiyle çalışan hiçbir yer yok. İpsala’nın başarısı bu sezon artarak devam edecek." diye konuştu.

Haber: İlker GÜREL- Gündemsaros

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar