Kerman, ”Bizi Günah Keçisi Yapmayın”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Kerman, AK Parti İlçe teşkilatında düzenlediği basın açıklamasında bugüne kadar olan borçların ödendiğini belirterek “Bizi Günah Keçisi Yapmayın” dedi.

Önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Kerman, uzun süredir sürdürdüğü sessizliğini bozarak dün AK Parti İpsala İlçe Teşkilatında basın açıklaması düzenledi.

AK Parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, Belediye Meclisi Üyeleri Mediha Saygılı, Aykut Özduman, Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Tekin ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunmak üzere facebook üzerinden canlı yayına başlayan önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Belediye önüne asılan pankart nedeniyle böyle bir açıklama yapma gereğini duyduğunu söyledi.

“13 DEFA KREDİ KULLANDIK”

Kerman, Konuşmasına “Allah’a şükürler olsun. Sizlerin oyları 2014 yılında Belediye Başkanı seçildim. Sizlere hizmet etme idealimi 5 yıl boyunca gece-gündüz çalışarak gerçekleştirmeye çalıştım ”diyerek başladı.

Göreve başlar başlamaz kendisini altyapı sorunlarının içinde bulduğunu ifade eden Kerman, ”Bizler nalet bir iş olan altyapı işi ile uğraştık.13 defa kredi kullandık. Bunların yarısını belediyeden yarısını iller bankasından karşıladık. ”dedi.

“BİZİ GÜNAH KEÇİSİ YAPMAYIN”

Açıklamasında İpsala’ya güzel hizmetler yaptıklarını, altyapı gibi hiçbir Belediye Başkanının uğraşmak istemediği durumlarla karşılaştıklarını vurgulayan Kerman,” Türkiye de ilk defa bir belediye olarak arıtma, içmesuyu, yağmur suyu hizmetlerini bir arada karşıladık. Kanalizasyon için devletten aldığımız destek 4 bin 270 milyon, arıtma için devletten aldığımız destek 2 bin 872 milyon, içmesuyu için ise 3 bin 70 milyon tldir.10 milyon 212 bin tl kullanıldı. Eski para le bu 10 trilyon liradır. Biz bunları yaparken hizmeti ön plana aldık ”dedi.

“BORÇLARIN 10 TRİLYONUNU ÖDEDİK”

Önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Belediye önüne açılan pankartla ilgili olarak ”Belediyenin önüne açılan bir pankart açılmış. Sanki biz belediyeyi borç batağına sokmuşuz gibi hava verilmeye çalışıyorlar. Meclis kararı olmadan kredi alınmaz. Mevcut başkanımızın da bu kararların altında imzası vardır. İçmesuyunun borcunu 15 yıllığına kredi alarak yaptık. Bugün İpsala’yı Trakya da kanalizasyonu, içmesuyu ve arıtması olan bir hale getirdik. Biz borçların 10 trilyonunu zaten ödedik. Bu pankarta açarak sanki İpsala Belediyesini borç batağına sürüklediğimizi ifade etmeye çalışıyorlar. Belediyeye 40 tane araç aldık. Peşin para ile aldık “dedi.

Konuşmasının son bölümünde tecrübelerinden faydalanmak istenmesi halinde yardımcı olunacağını ifade eden Kerman, ”İpsala için her türlü katkıyı vermeye hazırız.Her ay devlet tarafından belediyeye gönderilen paylar var. Kasım ayında arazilerin ödemelerinden gelecek paralarla İpsala’mıza güzel hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Yemin ederim 5 yıl boyunca bir tek taksitimizi geciktirmedik.O borçların ödeme takvimi bellidir” dedi.

Vatan şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet dileyen Kerman, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)