Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk ve ortaokullar arası düzenlemiş oldu Zekâ Oyunları turnuvasının bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.

İpsala Belediye Düğün Salonunda ilkokullar arasında başlayan turnuvada İpsala Merkez, belde ve köylerde bulunan ilkokul öğrencileri her okuldan iki grup oluşturarak Jenga, Üçtaş ve Renkli Bardaklar oyunlarında rakip takım oyuncularıyla yarıştı,

Aynı gün yarı final ve final müsabakalarının gerçekleştiği zekâ oyunları turnuvasında yarışmaların tamamlanmasının akabinde kupa ve madalya töreni düzenlendi.

Janga oyununda Şehit Polis İbrahim Sever İlkokulu birinci olurken ikinci Serhat İlkokulu öğrencileri Serhat 2. grup  üçüncü ise yine Serhat ilkokulu öğrencilerinden serhat 1. grup oldu.

Üçtaş oyununda ise birinciliğin ve kupanın sahibi İpsala Atatürk İlk Okulu 1. gurup olurken ikincilik derecisini ve madalyasını yine İpsala Atatürk ilkokulu öğrencileri Atatürk 2. grup aldı.  Üçüncülük madalyası ise Yenikarpuzlu Mustafa Gergin İlkokulunun oldu.

Son olarak renkli bardaklar oyununda yine İpsala Atatürk İlkokulu olurken ikinci, Yenikarpuzlu Mustafa Gergin İlkokulu üçüncü ise Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam İlkokulu oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Koşan ve dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Cuma günü ise Ortaokul öğrencileri arasında Mangala, 9 Taş ve Fanorona oyunları gerçekleştirildi.

İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üçüncüsünü gerçekleştirmiş oldukları Zekâ Turnuvasının öğrencilere katkı sağlayarak; karakterlerini ve hızlı karar verme yeteneklerini geliştirmede yardımcı olmak amacı ile düzenlediklerini ifade ettiği konuşmasında “ etkinliğimiz gerçekleştirmemizde bizlere katkı sağlayan ve sponsor olan başta İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan olmak üzere dernek üyelerine, ilk gün oyunlarda görev alan değerli öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca oyunlara katılan tüm öğrencilerimizi ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum. Ve bugün yarışacak olan ortaokul öğrencilerimize başarılar diliyorum. ” dedi.(Cemile Liman-Yeni Gazete)

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi. Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi. Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi. Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi.
Yorumlar (0)