2019 yılı hububat alım fiyatı açıklandı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 75. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada “2019 yılı Hububat Alım Fiyatı”nı açıkladı.

Konuşmasında genel ekonomik değerlendirmeler ve gündem ile ilgili hususlara değinen Erdoğan“Türkiye'yi 2023 hedeflerine birlikte kavuşturacağız. Türkiye'yi kur, faiz, enflasyon sarmalına hapsetmek isteyenlere karşı bu zaferi beraber kazanacağız.” dedi.

Tarım sektörüne ilişkin bir müjdeyle sözlerine devam eden Recep Tayyip Erdoğan“Hububat alım fiyatlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından geçen yıl ton başına 1050 TL'den alınan sert ekmeklik buğdayın fiyatı bu yıl yüzde 29 artışla 1350 TL olmuştur. Kaliteli buğday ise yüzde 4 primle alınacak ton başına fiyat 1400 TL'yi geçecektir. Arpa alım fiyatı da yüzde 33 artışla ton başına 1100 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca çiftçi kayıt sistemine kayıtlı üreticilerimize buğday ve arpa için yaklaşık 200 TL prim, mazot ve gübre desteği ödemesi yapılacaktır. Yeni hasat döneminin ülkemize ve milletimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)