“Keşan için birlikte çalışacağız”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı basın açıklamasında; yapacağı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “Ben halkıma borcumu ödemek için çok çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı basın açıklamasında; yapacağı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “Ben halkıma borcumu ödemek için çok çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

“Belediyemizin bütçesini bilmemiz lazım”

Açıklamasına, “Mazbatamı 10 Nisan’da alarak, Keşan Belediye Başkanlığını resmileştirdik.” diyerek, başlayan Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Seçimler sona erdi ve devir teslim töreni yapılarak, görevimize başladık. Bugün bismillah deyip, birim amirlerimizle tanışma ve bilgilendirme toplantısı yaptık. Toplantımız, yaklaşık 2 saat sürdü ve tüm birimlerimizden gerekli bilgileri aldık. Birimlerimizden rapor hazırlamasını istedik. Envanterimizi çıkarıyoruz. Belediyemizin bütçesini bilmemiz lazım. Ne var ne yokumuzu bilmemiz gerekiyor. Tüm birim amirlerimiz talimatları aldılar ve pazar gününe kadar dersini çalışacaklar. Belediyemizin mal varlığını, borcunu, çalışan personeli ve veri tabanımızı ortaya çıkartacağız. Pazartesi günü itibariyle de, gerekli planlamaları yapacağız. Bütçemize ve çalışmalarımızın yol haritasına göre, hareket edeceğiz. Cumartesi günü dahil 3 gün misafirlerimizi kabul edeceğiz. Önümüzdeki hafta öğleden sonra kabul günümüz olacak. Sistemi tanıdıktan sonra uygulamaya ve eylemlerimize başlayacağız. Acil eylem planımıza başlayacağız.”

“Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak seçildim ama artık halkın belediye başkanıyım”

Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gönül belediyeciliğimiz hiç kesilmeyecek. Ama kimse yarın sabah hızlı şekilde bir düzenleme ve sihirli değnek beklemesin. Çünkü sihirli değneğimiz, çalışarak olacak. Bu sihirli değneği hep birlikte göreceğiz. İlimize, ilçemize ve siyasi kurumlarımıza rapor sunacağız. 5 gün içerisinde meclis toplantısı yapacağız. Bu meclis toplantısından sonra meclisimize de bilgi vermek için çaba sarf ediyorum. Meclisimize bilgi ve rapor hazırlayacağız. Yeni meclisimizde 25 arkadaşımızla toplanacağız. 25 meclis üyemiz bizim için birdir, beraberdir. Keşan için varız, kazanan Keşan olmuştur. Seçimin kaybedeni olmamıştır. Beraber çalışacağız. Benim artık, 4 tane başkanım var. AK Parti Keşan İlçe Başkanım Gürcan Kılınç, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanım Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanım Zafer Sarıkeçe ve Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Başkanım Hüseyin Zümbül benim başkanlarımdır. Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak seçildim ama artık halkın belediye başkanıyım. Kimse Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başkanıyım diye herhangi bir kafa karışıklığına veya tedirginliğe girmesin. İşe başladık ve bir problem olmadığını herkes görecek. Şimdi görüyor, yarın da görecek ve öbür gün de görecek. Modern Keşan’ı Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’e kadar hazırlayacağız. Keşan’ı herkes kucaklayacak. 5 yıl sonra Keşanlıyım diye herkes gurur duyacak. Tabi ilk günler önlem günleri, tedbir günleri, hazırlık günleri, hazırlama günleri, dayanışma günleri, alışma günleri bunları yaşayacağız. Ama sonuçta iyi olacak.”

“Taşlar yerinden oynayabilir”

Hedeflerinin orta ve uzun vade de, Keşan’ın daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf etmek olduğunu belirten Helvacıoğlu“Personelimizin performansını ve verimliliğini ölçeceğiz. Taşlar yerinden oynayabilir. Ama bu taşlar şehrimizin halkı için yerinden oynayabilir. Bunu personelime de söyledim. Hepsi bana değil; Keşan’a hizmet için çalışıyorlar. Hızlı, tasarruflu, yenilikçi, şeffaf ve dinamik olacağız. Bunların altında da, gönül belediyeciliği hiç eksik olmayacak. Vatandaşımıza çok yakın olacağız. Vatandaşımıza yakın olmak bizim birinci prensibimiz. İki kere iki dört diyen başkan olmak istiyorum. Her şeye hakim olmak değil; her şeyi iyi yönetmek ve paylaşmak en güzel başkanlık diye düşünüyorum. Yolumuz açık olsun. Keşan iyi günlere layık. Keşan iyi şeylere layık. Bunu da, AK Parti Belediyeciliğinde, Cumhur İttifakı Belediyeciliğinde ama herkesi kucaklayarak göstermek istiyoruz, yaşamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Siyasi kutuplaşma ve siyasi yarış kalmamıştır”

Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Burada, Mustafa Helvacıoğlu oturuyorsa Keşan güven içinde olmalı. Bu mekanda Mustafa Helvacıoğlu ve 25 meclis üyesi oturacaksa bütün Keşan halkı, huzur ve güven içinde olmalı. Onlar bize güvensinler, sabretsinler, gerisi kolay. Bizler tüm meclis yapımızla da, hep beraber çalışacağız. Bu saatten sonra siyasi kutuplaşma ve siyasi yarış kalmamıştır. Bu saatten sonra siyaset tablosu sadece ilçe kurullarımızda kalmıştır. Belediyede, hizmet ağır basacaktır. Yakamızdaki rozet, Keşan Belediye Başkanlığı rozetidir. Gururla bu görevimi, 5 sene yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın takdiri budur. Halkın iradesi budur, ben halkıma borcumu ödemek için çok çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL Gündemsaros)

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)