Damla Projesi Sona Erdi.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı Kapsamında Kabul Edilen Anadolu Lisesi´nin Damla Gençlik Grubu İsimli Projesi Kapanış Programı Yoğun Katılımla Gerçekleşti, Programda Duygu Dolu Anlar Yaşandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı Kapsamında Kabul Edilen Anadolu Lisesi´nin Damla Gençlik Grubu İsimli Projesi Kapanış Programı Yoğun Katılımla Gerçekleşti, Programda Duygu Dolu Anlar Yaşandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenen Proje üç aydır İpsala’da faaliyet gösteriyor.

Gönüllü Anadolu Lisesi öğrencileri, Proje Koordinatörü Sevtap Gülen Şimşek´ten drama eğitimleri alarak, öğrendiklerini kardeş okul olan Şehit Polis İbrahim Sever İlkokulu´na uyguladı. Her hafta değerler eğitimi ve bahçede eğlenceli oyun etkinlikleri ile buluşan Lise Gönüllü Gençleri ve Kardeş Okul çocukları verimli vakit geçirdi.

Damla Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın Sosyal Sorumluluk Projesi olup üniversite öğrencilerine ve uluslararası gençlere yönelik bir proje olmasına rağmen, Anadolu Lisesi 2013 yılı mezunu öğrencisi Sevtap Gülen tarafından revize edildi ve uygulayıcı grup ilk defa Lise grubu oldu. Gönüllü Gençler Veda Programı´nda Projenin sürdürülebilirliğini konuştu ve video gösterimi ile duygu dolu anlar yaşadı.

Anadolu Lisesi Mehmet Yavaş Konferans Salonu´nda gerçekleşen programa; İlçe Gençlik Hizmetleri Müdür Vekili Ersin Kanar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, İl Gençlik ve Spor Müdürü Zekeriya Bayrak, İlçe Kaymakamı Enis Aslantatar ve Telekonferans yolu ile Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Metin Ayvazoğlu katıldı.

Programda Katılım Belgelerini gönüllü geçler kardeş okulun öğrencilerinden aldı ve karşılığında; ´Hayal Et, Tebessüm Et, Gönüllü Ol, Sorumlu Ol, Vakur Ol´ gibi mesajlar bulunan rozetleri çocuklara hediye etti.

Program İlçe Kaymakamı Enis Aslantatar´ın destekleriyle düzenlenen yemekle son buldu. Yemekte Gönüllüler ve Çocuklar, Protokol ve öğretmenler hep birlikte oturdu hasbihal etti. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi. Damla Projesi Sona Erdi.
Yorumlar (0)